Pellet – paliwo uzyskiwane z biomasy

Pellet – paliwo uzyskiwane z biomasy

16 marca, 2021 Wyłączono przez admin

Cały świat idzie w stronę zielonego, ludzie szukają rozwiązań sprzyjających ekologii. Nie inaczej jest w systemach ogrzewania kuchni czy łazienkach. Szukamy rozwiązań ekologicznych, ponieważ oprócz wiadomych zalet względem środowiska naturalnego pozwalają one nam zaoszczędzić pieniądze – to aspekt równie istotny. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o pelletach to wiedz, że są już podstawą w sektorze energetycznym Europy i stopniowo zyskują na popularności w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w tych rejonach, w których dużo energii zużywa się na ogrzewanie.


Pellety oferują pełną i kompletną alternatywę dla innych źródeł energii, produkują czyste spaliny, dzięki pełnej kontroli jakości przy produkcji, są nawet korzystniejsze niż węgiel do produkcji energii elektrycznej. Są produkowane bez żadnych dodatków i są częścią naturalnego cyklu węgla, produkcja ich nie generuje żadnych emisji gazów cieplarnianych, a tym samym są zbawcą dla środowiska naturalnego.


właściwości


Pellety są wykonane w 100% z drewna naturalnego. Trociny, wióry są zazwyczaj sprężone pod wysokim ciśnieniem, a następnie wciskane w małe, cylindryczne rolki są utrzymywane razem za pomocą ligniny, która naturalnie występuje w drewnie. Efektem tego jest czyste źródło paliwa, o wysokiej wartości energetycznej. Pellety zostawiają po sobie bardzo małe ilości popiołu (ledwo 0.2%). Pellety są naprawdę interesującą alternatywą pod względem ekonomii i ekologii.


Pellety a ekonomia


Zoptymalizowana technologia spalania zwykle skutkuje niskią produkcją osadu. Zaawansowany termostat pozwala produkować tylko tyle energii z pellet, ile wymagana jest do ogrzania np. domu.
Pelety są bardzo bezpieczne
Kotły HDG na pellety podlegają surowym testom bezpieczeństwa. Śluzy są niezawodne, a specyficzna budowa pokryć uniemożliwia oparzenie, a także zapobiega wydostawaniu się gazu na zewnątrz kotła.


Pellety a czystość


Ze względu na zaawansowaną technologię spalania kotłów na pelety HDG, są doskonale zaprojektowane do spalania peletów w postaci paliwa, powodując tym samym wartości niskiej emisji spalin. Niektóre kotły osiągają bardzo wysoki poziom wydajności przez spalanie tego paliwa.


Pellety są bardzo wygodne w użytkowaniu. Małe i poręczne, pakowane w worki. Po prostu wkładasz je do komory pieca i tyle. Lekkie i czyste granulki nie brudzą jak np. mikrogroszek lub węgiel.
Jeśli zdecydujesz się używać pellet do ogrzewania, możesz chronić środowisko naturalne, a także zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – pieniądze.