Biurowce klasy A – jakie warunki muszą spełniać?

Biurowce klasy A – jakie warunki muszą spełniać?

6 kwietnia, 2021 Wyłączono przez admin

Wprowadzona jakiś czas temu norma klasyfikacji budynków użytkowych, w tym biurowców jest naszym zdaniem niezwykle trafnym pomysłem, jako że pozwala ona już na wstępie ustalić z jakim typem obiektu mamy do czynienia, jak również – jak dobrze jest on wyposażony. Jako, że nadmieniona klasyfikacja podobna jest nieco do amerykańskiego systemu oceniania, oznacza to że z im bliższą początkowi alfabetu literą mamy do czynienia, tym lepszej jakości możemy się spodziewać…ale i większą cenę przyjdzie nam zapłacić za zakup lub wynajem takiego biurowca lub budowli jemu podobnej.

Na przykładzie Krakowa. Biurowce klasy A w Krakowie, są przede wszystkim doskonale zlokalizowane, znajdują się niemalże w samym centrum danej aglomeracji miejskiej, a co więcej – oferują doskonałe połączenia komunikacją miejską, dzięki czemu z dojazdami zarówno z jak i do pracy pracownicy nie będą mieli jakichkolwiek problemów. Standardem w przypadku takiego budynku jest także przestronny parking (niejednokrotnie podziemny), co znacznie ułatwia skorzystanie z usług świadczonych przez ekspertów zajmujących taką budowlę zainteresowanym klientom prywatnym oraz korporacyjnym. W lwiej części przypadków, biurowce będące bohaterami dzisiejszego wpisu są także usytuowane w niewielkiej odległości od lokali gastronomicznych, supermarketów, czy też punktów usługowych umożliwiających jeszcze sprawniejsze świadczenie usług wszystkim podmiotom zainteresowanym – to jednakże nie wszystko.

Biurowiec należący do swoistej klasy premium musi także być wykonany z najwyższej jakości materiałów zapewniających jego wytrzymałość oraz niewrażliwość na wszelkiej maści niesprzyjające warunki czy czynniki zewnętrzne. Bardzo często są w nim także wdrożone innowacyjne rozwiązania sprawiające, że korzystanie z takiej budowli to sama przyjemność. Nierzadko wewnątrz takiego obiektu wprowadza się komponenty mające zapewnić jego optymalną izolację termiczną oraz akustyczną, a na jego dachu lub ścianach zewnętrznych – panele solarne oraz im podobne rozwiązania ekologiczne umożliwiające choćby po części ograniczenie kosztów jakie generuje eksploatacja takiego budynku.

Warto na koniec nadmienić, że aby „zasłużyć sobie” na klasę A, biurowiec musi być także ponadprzeciętnie wyposażony, a więc posiadać niezbędne urządzenia multimedialne, udogodnienia oraz osprzęt pozwalający nie tylko na obsługę interesantów, ale także na wypoczynek, prowadzenie prelekcji i szkoleń, czy w końcu – organizowanie sesji rekrutacyjnych. Doskonała lokalizacja, pełne wyposażenie i udogodnienia na każdym kroku – takie udogodnienia muszą kosztować…jednakże jak się okazuje nie brakuje konsumentów, którzy są żywo zainteresowani wynajęciem lub nawet nabyciem na własność takiej przestrzeni użytkowej celem prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to więc doskonała wręcz inwestycja jeżeli dysponujemy niemałym budżetem i pragniemy z jego wykorzystaniem wypracować satysfakcjonujący zysk pasywny, który sprawi, że na naszym koncie z początkiem każdego nowego miesiąca księgowana będzie niemała suma pieniędzy!