Dla kogo Nicholas Sparks?

Nicholas Sparks jest obecnie jednym z poczytniejszych amerykańskich pisarzy. Uznanie zyskał sobie dzięki debiutanckiej powieści ”Pamiętnik”. Kolejno publikowane tytuły jego autorstwa również wpisywały się na listy bestselerów.

Twórca urodził się w Omaha w stanie Nebraska 31 grudnia 1965. Był drugim synem Patricka Michaela i Jill Emmy Marie Sparks. W 1985 roku napisał pierwszą powieść, niestety do tej pory nie została ona opublikowana. Książką, która wzbudziła zainteresowanie wydawców okazał się napisany w 1994 roku ”Pamiętnik”.

Miłość oczami Sparksa

Znakiem szczególnym Sparksa jest unikatowe pisanie o miłości. Wiadomo, o miłości pisało wielu pisarzy, jednak spojrzenie tego autora zaliczyć można do wyjątkowych. Miłość spod jego pióra nie jest wybuchowa i namiętna, a raczej stonowana i spokojna, czasem cicha, z ukrycia. Nigdy nie jest oczywista. Często bywa bolesna. To uczucie, które się zmienia, dojrzewa na kartach powieści niczym owoc i my czytelnicy obserwujemy jego rozrost.

Pamiętnik

Kultowy ”Pamiętnik” to historia ukazująca mezalians – ona bogata, on biedny a jednak połączyło ich uczucie. Miłość niczym z kart dzieła Szekspira, taka która okazuje się być silniejsza niż bariery wznoszone przez społeczeństwo. Taka, o której podświadomie marzy każda kobieta.

Jesienna miłość

Obok ”Pamiętnika” to właśnie ”Jesienna miłość” jest jedną z kluczowych powieści Nicholasa Sparksa. To książka, gdzie czytamy o powoli rodzącym się uczuciu między dwojgiem nastolatków. Obserwowanie jak zmienia się relacja między nimi jest niesamowicie wciągające. Osobiście, w pierwszej kolejności trafiłam na ekranizację powieści ”Szkoła uczuć” z 2002 roku. Piękna.. To historia która wyciska z oczu łzy. Jednak uważam, że książka jest zdecydowanie lepsza.

I wciąż ją kocham

Wspaniała historia o miłości, poświęceniu, chorobie, trudnych wyborach i ich konsekwencjach. O przeciwnościach losu, które mimo naszych starań pojawiają się i odwracają bieg zdarzeń. O życiu, które czasami decyduje za nas.

Przytoczone tytuły to tylko namiastka twórczości Nicholasa Sparksa, która bez zwątpienia wzrusza serca wszystkich kobiet na całym świecie. Nie bez znaczenia jest fakt, że ponad 10 książek tego twórcy zostało przeniesionych na szklany ekran, a ekranizacje te cieszą się nie słabnącą popularnością. Romantyczny wieczór we dwoje? A może seans z przyjaciółką? W każdym przypadku emocje gwarantowane. Jednak, warto na tę okazję zaopatrzyć się w zapas chusteczek.

Osobiście, wolę sięgnąć po książkę, w której możemy odnaleźć serce autora. Ten kawałek, który tam zostawił podczas tworzenia powieści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *